Pieseň „Listy Titusa“ od Vinimini teraz aj s videoklipom

(Bardejov, 11. januára 2021) – Pieseň inšpirovanú listami Titusa Zemana naspieval zbor Vinimini zo saleziánskeho strediska na Vinbargu v Bardejove ešte v roku 2018. Dielo vtedy vzniklo pre oslavu Bardejovské Valdocco, ku sviatku dona Bosca. Autorkou textu a hudby je dirigentka zboru Silvia Demská.

„Pieseň má byť vyjadrením pocitov, pochybností no hlavne odhodlania Titusa, ktoré by mohlo byť povzbudením pre každého človeka, ktorý ju bude počúvať. A keďže všetci teraz prechádzame ťažkým obdobím, je tu, aby šírila odkaz, že všetko zvládneme, ak sa vložíme do Božích rúk,“ odpovedá Silvia Demská, prečo práve teraz zverejnili aj video verziu piesne.

Zbor Vinimini každoročne spieva na oslave Bardejovské Valdocco hymnu k aktuálnej téme. Niekoľko týždňov po blahorečení Titusa Zemana takto vznikla pieseň Listy Titusa. Autorka po naštudovaní životopisu a listov blahoslaveného mučeníka zložila text i hudbu. „Pieseň sme potom spoločne s hudobníkmi zaranžovali a so zborom nacvičili. Na Valdoccu sme ju spievali v rodinnom duchu spolu s mládežníckym zborom, mamičkami, spolupracovníkmi a účinkujúcimi,“ dopĺňa dirigentka Vinimini. Zábery použité vo videoklipe sú zo samotnej oslavy Bardejovské Valdoco z roku 2018.

 

rhsdb

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.