Po stopách dona Titusa putovala ďalšia skupina pútnikov

(Bratislava, 13. júna 2014) – Po stopách Božieho služobníka Titusa Zemana, z Vajnor až do Turína, sa aj tento rok vydala skupina pútnikov, aby lepšie spoznali príbeh tohto saleziána kňaza, ale aj miesta spojené s jeho životom.

V dňoch 21. až 25. mája ich sprevádzal vicepostulátor procesu blahorečenie don Jozef Slivoň a tiež synovec dona Titusa pán Michal Titus Radošinský. Zastavili sa v Mária Neustift, San Candido, Miláne, na Colle Don Bosco, či v Chieri, aby napokon oslávil sviatok Pomocnice kresťanov priamo v jej bazilike na Valdoccu v Turíne. Aj táto bazilika je silno spätá so životom Božieho služobníka Titusa Zemana. V programe púte nechýbalo ani stretnutie s generálnym postulátorom Saleziánskej spoločnosti, donom Pierluigim Cameronim.

Informoval Jozef Kajan ASC, Topoľčany

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.