Pohreb dona Ernesta Macáka bude v priamom prenose, kondolenčnú knihu vystavia aj v Bratislave

(Bratislava, 18. októbra 2016) – V piatok 21. októbra 2016 o 11.00 h v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sa uskutoční pohreb bývalého provinciála saleziánov na Slovensku, politického väzňa, redaktora, literáta a pedagóga saleziána kňaza Ernesta Macáka. Zomrel vo štvrtok 13. októbra 2016 vo veku 96 rokov, 80 rokov bol saleziánom a 70 rokov kňazom. Provinciálom Saleziánov don Bosca na Slovensku bol v rokoch 1993-1999.

Rakva zosnulého Ernesta Macáka bude v šaštínskej bazilike vystavená pre verejnosť v deň pohrebu od 9.00 hod. a zároveň bude možné podpísať kondolenčnú knihu. Pohrebú omšu a obrady bude o 11.00 hod. viesť bratislavský arcibiskup-metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Svoju účasť na pohrebe oznámil aj emeritný biskup z rakúskeho Linzu, rodák z Mostu pri Bratislave, salezián Mons. Ludwig Schwarz, bývalý provinciál rakúskych saleziánov a bývalý rektor Saleziánskej pápežskej univerzity v Ríme.Priamy prenos zádušnej omše z pohrebu prinesie Televízia Lux už od 10.45 hod., s krátkym moderovaným vstupom na úvod.

Kondolenčná kniha pre verejnosť v Bratislave, kde Ernest Macák pôsobil ako provinciál v rokoch 1993-1999, bude vystavená vo štvrtok 20. októbra vo vestibule saleziánskeho domu na Miletičovej 7 (križovatka ulíc Miletičova a Záhradnícka, zastávka MHD „Saleziáni“) v čase od 9.00 do 17.00 hod..

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.