Pozrite si jubilejné sté vydanie Saleziánskeho magazínu!

(Bratislava, 4. apríl 2016) – Saleziánsky magazín oslavuje svoje sté vydanie. Poďte si spolu s nami zaspomínať, ako sme začínali. Kto stál pri zrode Saleziánskeho magazínu a aké ovocie priniesol do života mladých, ktorí sa podieľali na jeho výrobe? Nebudú chýbať archívne zábery, výpovede našich mladých spolupracovníkov zo saleziánskych stredísk z celého Slovenska i pohľad saleziána Pavla Dzivého, jedného zo spolutvorcov tohto mediálneho projektu.

Ústav na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých – Sučany, v ktorom pôsobia aj saleziáni, oslavuje 40 rokov od svojho zriadenia. Pri tejto príležitosti prebehlo v Martine oceňovanie osobností, ktoré sa zaslúžili za rozvoj ústavu. O tom kto a za čo bol ocenený sa dozviete viac v reportáži.

Už o niekoľko týždňov bude Slovensko v spolupráci s Rakúskom hostiť Medzinárodné saleziánske športové hry PGSI 2016. Aktuálne prebehlo prvé veľké stretnutie dobrovoľníkov, ktorí budú na hrách pomáhať. Prečo sa rozhodli venovať svoj čas dobrovoľníctvu a ďalšie informácie o hrách vám prinesieme v reportáži.

V jubilejnej stej časti si vychutnáme to najlepšie z tohtoročných svedectiev saleziánov. Prajeme vám príjemné sledovanie a ďakujeme za priazeň.

Premiéra už dnes o 18:10 na TV Noe a zajtra na TV Lux o 21:05.


 

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.