Pozrite si prvý Saleziánsky magazín v tomto školskom roku!

(Bratislava, 14. septembra 2015) – Po prázdninovej prestávke prichádzajú s novým školským rokom aj na nové časti Saleziánskeho magazínu. Dňa 16. augusta vyvrcholil saleziánsky jubilejný rok, v ktorom si celá Cirkev a obzvlášť saleziánska rodina, pripomenula dvojsté výročie narodenia dona Bosca. Zavŕšením týchto osláv bolo medzinárodné stretnutie Saleziánskeho mládežníckeho hnutia SMH Don Bosco 2015 v Turíne, ktorého sa zúčastnilo vyše 5000 mladých z celého sveta. Nechýbali medzi nimi ani priaznivci dona Bosca zo Slovenska. Oficiálneho programu osláv sa zúčastnili mladí z bratislavského strediska na Trnávke. O svojich zážitkoch z tohto podujatia porozprávajú v Téme.

Jeden z najoriginálnejších darov, ktoré dostal don Bosco k svojej dvestoročnici na Slovensku bol novopostavený kostol v Dubnici nad Váhom. Jeho posviacka sa konala v deň narodenín dona Bosca práve v čase slávenia slávnostnej svätej omše v jeho rodisku, na Colle don Bosco. Viac o tejto udalosti sa dozviete v reportáži.

V rubrike svedectvo privítame saleziána dona Jána Čverčka, ktorý je rektorom Baziliky Panny Márie Sedembolestnej v Šaštíne. O tom, čo pre neho znamená táto práca, aký má vzťah k Šaštínu a Sedembolestnej porozpráva on sám.       Premiéra už dnes o 16:45 na TV Noe a zajtra na TV Lux o 21:05.

 

 

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.