Pozývame celú saleziánsku rodinu do Košíc na Pochod za život!

(Bratislava, 11. septembra 2013) – Provinciál Saleziánov dona Bosca don Karol Maník pozýva celú saleziánsku rodinu, aby sa zapojila do Národného pochodu za život v Košiciach.

„Je to pre mňa osobne, ale aj pre celú provinciu, významná udalosť a príležitosť poukázať na dôležitosť života každého človeka, rodiny.“

Pochod za život sa bude konať v nedeľu 22.9.2013 v uliciach mesta Košice o 14:30 (mapa pochodu a bližšie informácie na www.pochodzazivot.sk).

Vo viacerých košických kostoloch budú pred samotným pochodom slúžiť sväté omše naši otcovia biskupi, na Kalvárii bude nedeľná svätá omša s Mons. Alojzom Tkáčom o 10:30. Pozývame na ňu celú saleziánsku rodinu, resp. na omšu v hociktorom inom kostole.

V prílohe ponúkame hymnu ŽIWHAT. Všetci, hlavne mladí, sa na Pochode môžu spoločne zapojiť aj spevom. Možnosti (nápady) pre účastníkov: spoločný znak, „hlučné“ perkusie, vykrikovanie hesiel, zapojenie sa do spevu (heslá a spevy o hodnotách).

Na pochode bude zabezpečené aj saleziánske auto s ozvučením (gitara, dva prenosné mikrofóny, dva wireless vstupy pre nástroje).

Pochod za život do Košíc? (výzva organizátorov pochodu)

Z médií často zaznieva veta: „Určite nepremárnite túto jedinečnú príležitosť!“ Čo by muselo byť tou príležitosťou, aby ste ju naozaj nechceli prepásť? Výpredaj so zľavami 70%? Možnosť pozrieť si skvelú šou, či ísť na skvelý koncert? Hmmm… Na Národnom pochode za život, ktorý bude v nedeľu 22.septembra v Košiciach, má každý jeden z nás príležitosť svojou účasťou prispieť k záchrane mnohých nevinných ľudských životov.

Národný pochod za život je celoslovenské stretnutie ľudí, ktorí sú presvedčení, že život každého človeka by mal byť bezpodmienečne chránený počas celej jeho dĺžky a mala by byť rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť. Rovnako by mala byť chránená a podporovaná rodina založená manželstvom muža a ženy, pretože v rodine sa vytvárajú ideálne podmienky na vznik a rozvoj života každého človeka.

Národný pochod za život, ako najvýznamnejšie podujatie svojho druhu na Slovensku, sa bude po prvýkrát konať s celoslovenskou pôsobnosťou. Organizátori, medzi ktorými sú Konferencia biskupov Slovenska a mnohé mimovládne organizácie, spoločenstvá a cirkvi, očakávajú účasť niekoľko desiatok tisíc ľudí. Tí tak môžu premeniť Košice na Európske hlavné mesto kultúry života. Pripravujú sa aj rôzne sprievodné podujatia – prednášky, workshopy, diskusie, koncerty či sväté omše so všetkými slovenskými biskupmi. Podrobný program je uvedený na oficiálnej stránke pochodu www.pochodzazivot.sk.

Do Košíc bude možné prepraviť sa aj špeciálnym vlakom, ktorý bude vypravený v sobotu 21. septembra predpoludním z Bratislavy a naspäť pôjde v nedeľu po skončení pochodu. Vlak bude stáť vo viacerých mestách (Trnava, Piešťany, Nové Mesto n. V., Trenčín, Púchov, Považská Bystrica a Žilina) a bude v ňom pripravený sprievodný program pre skupiny i jednotlivcov. Lístky na vlak je možné rezervovať si na http://www.forumzivota.sk/registracia-na-vlak/Pochodom chcú organizátori vyjadriť, že dnes už nestačí byť za život iba v súkromnej sfére, doma „pri peci“, ale je nutné postaviť sa za život človeka verejne a vyžadovať zmeny vedúce k jeho ochrane. Zanechajme teda pasivitu a bojujme spolu za život. Stretneme sa 22.septembra 2013 v Košiciach, v Európskom hlavnom meste kultúry života!

Informoval: Peter Novák 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.