Prečítajte si aktuálne číslo časopisu Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 12. marca 2021) – Tradičná pôstna zbierka Tehlička je tento rok zameraná na pomoc misii v Jakutsku, ktorá je súčasťou Slovenskej saleziánskej provincie. Viac o tejto misii prezradí v aktuálnom vydaní časopisu Don Bosco dnes salezián, ktorý na ďalekom severe slúžil takmer 30 rokov – don Jozef Tóth.

Bratislavská Cirkevná materská škola Márie Mazzarellovej, ktorá je zverená do duchovnej správy sestrám saleziánkam, oslávi v tomto roku 30 výročie svojho založenia. Prinášame vám rozhovor s dlhoročnou riaditeľkou Máriou Bučkovou, ktorá si za svoju službu vo vedení školy prevzala viaceré štátne i cirkevné ocenenia.

V rubrike mediálna výchova ponúkneme tipy, ako využiť mobil na dobro. Deti potrebujú vedieť, na čo všetko dobré sa dnes dajú mobily a prístup na internet využiť. Vďaka štyrom aktivitám, ktoré si môžete spoločne doma vyskúšať zistíte, že aj technológie môžu zlepšiť vzťahy v rodine.

Ako si zachovať vnútornú slobodu v okolnostiach, keď je vonkajšia sloboda obmedzená? O tejto téme hovoril provinciál saleziánov don Peter Timko v kázni počas liturgickej spomienky na blahoslaveného Titusa Zemana. V rubrike Titus Zeman vám prinášame jej prepis.

Pápež František vyhlásil 21. decembra 2020 zakladateľa saleziánskeho diela v Čechách a prvého československého provinciála dona Ignáca Stuchlého za ctihodného. O živote tohto prvého českého saleziána sa dočítate v rubrike saleziánski svätí.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.