Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 8. februára 2021) – Vedie nás nádej, „Hľa, všetko robím nové“ (Zjv 21, 5), tak znie heslo, ktoré hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime vybral pre rok 2021. V prvom tohtoročnom vydaní časopisu Don Bosco dnes nájdete jeho krátke predstavenie aj originálny plagát v slovenskom znení.

V tomto školskom roku si Stredná odborná škola svätého Jozefa Robotníka v Žiline pripomína 30. výročie svojho založenia. V čom je táto saleziánska škola výnimočná sa dozviete v článku s názvom Tridsať rokov v službe mladým.

V seriáli saleziánske diela tentokrát predstavíme dielo v Novej Dubnici. V meste, ktoré malo byť pôvode vzorovým mestom ateizmu, zapustili saleziáni natrvalo svoje korene po nežnej revolúcii. Za účinnej pomoci miestnych veriacich tu postupne vybudovali stredisko, farské priestory a pekný moderný kostol svätého Jozefa Robotníka. Viac o tomto diele prezradia sami Novodubničania.

Väčšinu digitálnych hier si dnes vieme zahrať i cez aplikácie na mobiloch či tabletoch. Deti vo všeobecnosti milujú hry a zaujímajú sa aj o tie digitálne. O benefitoch novodobých hier aj o ich negatívnych vplyvoch sa dočítate v stálej rubrike mediálna výchova.

Sestry saleziánky sa s nami podelili o svoje skúsenosti a reflexie z konkrétneho života všedných dní, ktoré ich obohatili a boli dôkazom neustáleho Božieho pôsobenia. V článku s názvom Čo napísal každodenný život pozývajú aj nás vnímať čaro bežného života.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.