Prečítajte si nové Don Bosco dnes

(Bratislava, 8. marec 2016) – V najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes na mesiace marec/apríl si prečítate rozhovor s kňazom saleziánom, ktorý už 15 rokov pôsobí v Baku na misii s jediným katolíckym kostolom v krajine. Aj o vzťahoch s moslimami, o utečencoch,  o priateľstve a strachu v krajine s 95- percentnou moslimskou populáciou porozprával don Štefan Kormančík.

V rubrike zaujímavosť nájdete sedem praktických rád, ako využiť mobil na svoj duchovný rast. Prečo sú žalmy opäť v móde? Dozviete sa v článku Žalmy, kľúče od dverí srdca v rubrike kniha.

Verejná zbierka Tehlička chce tento rok pomôcť saleziánskym centrám vo vojnou zmietanej Sýrii. O práci saleziánov v týchto neľahkých podmienkach sa dočítate v rubrike misie.

V apríli uplynie 100 rokov, ako sa narodil salezián, kňaz, básnik, prekladateľ a hlboko ľudský človek Štefan Sandtner, ktorý bol v rokoch 1989-1999 šéfredaktorom časopisu Don Bosco dnes. Viac o ňom sa dozviete v rubrike výročie.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese dbd@donbosco.sk.

 

 

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.