Pri modlitbe Anjel Pána pápež blahoželal saleziánom

(Vatikán, 31. januára 2022) – V príhovore z okna Apoštolského paláca, 30. januára, pápež pozdravil saleziánov, ktorí dnes oslavujú sviatok svojho zakladateľa sv. Jána Bosca:

„V predvečer sviatku svätého Jána Bosca by som chcel pozdraviť saleziánov a saleziánky, ktorí v Cirkvi konajú toľko dobra. Sledoval som omšu, ktorú v Sanktuáriu Panny Márie Pomocnice kresťanov [v Turíne] celebroval hlavný rektor Ángel Fernández Artime, modlil som sa s ním za všetkých. Myslime na tohto veľkého svätca, otca a učiteľa mládeže. Nezatvoril sa do sakristie, nezatvoril sa do svojich záležitostí. Vyšiel do ulíc hľadať mladých ľudí s kreativitou, ktorá bola jeho charakteristickým znakom. Všetko najlepšie všetkým saleziánom!“

Zdroj a foto: vaticannews.va/sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.