Príď a zaži výtvarnícky tábor v saleziánskom prostredí!

(Bratislava, 16. júna 2014) – Výtvarnícky tábor pozýva deti a mladých od 13 rokov stráviť čas v príjemnej rodinnej atmosfére. Saleziánsky plenér sa uskutoční tento rok 10.8.-17.8. v krásnom prostredí na chate v Banskej Belej pri Banskej Štiavnici.  Týždeň v kolektíve mladých ľudí s podobnými záujmami je striedaním práce, oddychu, nových informácií z oblasti výtvarného umenia a sústredeného hľadania výtvarných riešení. Základné informácie o kresbe, maľbe, kompozícii a výtvarných technikách sa striedajú s výtvarnou prácou v prírode a so spoločným hodnotením prác.

Pokročilejší majú možnosť voľnej práce v prírode s odborným poradenstvom. Tento rok je témou "človek", ale budeme hovoriť aj o papieri a jeho podobách. Prihlášku na tábor treba poslať najneskôr do 1. júla 2014. Cieľom výtvarníckeho tábora je združovanie a formovanie mladých kresťanských umelcov. Na tábore vládne tvorivá atmosféra – maľuje sa, kreslí, ale nechýbajú ani hry na rozvoj tela a duchovný program ako pokrm pre dušu.Každoročne prichádza na tábor približne 30 mladých ľudí z celého Slovenska. Organizátormi sú akademickí maliari Pavol Rehák, ASC a Iva Jarošová-Štrbová.

Ďalšie informácie na www.domka.sk/plener alebo na e-mailovej adrese: plener@domka.sk

 Pavol Rehák ASC

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.