Profesor Michal Vojtáš je novým vicerektorom na Saleziánskej Pápežskej Univerzite

(Rím, 8. októbra 2021) – Hlavný kancelár Saleziánskej pápežskej univerzity v Ríme don Ángel Fernández Artime vymenoval profesora dona Michala Vojtáša za vicerektora na nasledujúce trojročie.

Vďačný za dôveru don Vojtáš sa zaväzuje „vykonávať úrad v úzkej spolupráci s rektorom, v synergii s rôznymi oblasťami univerzity a saleziánskej Kongregácie, s túžbou rozvíjať vedecký výskum a sprevádzať ľudí a strategické procesy“.

2021 10 08 Vojtas vicerektor

Don Michal Vojtáš je pôvodom Košičan. Ako dvadsaťročný sa v roku 1997 stal saleziánom. Je odborník v oblasti projektovania a výchovného líderstva. Doktorát obhájil na Fakulte výchovných vied UPS prácou s názvom: „Progettare e discernere: Progettazione educativo-pastorale salesiana tra storia, teorie e proposte innovative“ (LAS, Roma, 2015) preklad: „Projektovať a rozlišovať: saleziánske výchovno-pastoračné projektovanie v histórii, teórii a inovatívne návrhy“.

Michal Vojtáš je direktorom Centro Studi Don Bosco (Študijného Centra Don Bosco) a je docentom Katedry saleziánskej histórie a pedagogiky na Fakulte výchovných vied UPS. Rozvíjal spolupráce s rôznymi saleziánskymi dielami na svetovej, národnej i miestnej úrovni.

Je autorom viacerých publikácií ako napríklad „Saleziánska pedagogika po donovi Boscovi“, „Znovu zažiť oratórium dona Bosca: saleziánska pastorácia mládeže, líderstvo a inovatívny projektový management“ a tiež zozbieral zborník medzinárodného kongresu „Mladí a životné voľby: výchovné perspektívy“.

Je členom redakcií časopisov Journal of Salesian Studies, Orientamenti Pedagogici e Note di Pastorale Giovanile.

Zdroj: unisal.it

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.