Registrácia na Tehličku 2022 je spustená

(Bratislava, 15. februára 2022) – Celoslovenská verejná zbierka Tehlička 2022 sa čoskoro rozbehne a my vám ponúkame možnosť registrovať sa so svojou rodinou, spoločenstvom, stretkom či školou a získať vzdelávacie materiály a námety na aktivity pre všetky vekové kategórie.

Vďaka aktivitám si nielen rozšírite obzory, ale aj pomôžete druhým a budete mať možnosť kvalitne prežiť pôstne obdobie. Túto zbierku realizuje SAVIO o. z. už po sedemnástykrát a tento rok sa zbierka zameriava na pomoc pre africkú Kakumu, tak ako to bolo aj v roku 2020.  

„Priviedla nás k tomu osobná návšteva Kakumy v júli 2021, počas ktorej sme videli prakticky dokončené priestory novej školy. Tie boli postavené najmä z príspevkov z Nemecka. Stále však chýba ubytovanie pre učiteľov,“ hovorí Štefan Kormančík, predseda SAVIO o. z. a koordinátor zbierky.

Tábor Kakuma sa nachádza v odľahlej časti Kene, kde je nedostatok miestneho kvalifikovaného personálu. Väčšina zamestnancov, vrátane učiteľov, sem prichádza pracovať z rôznych kútov krajiny a v tábore nevyhnutne potrebujú bezpečné ubytovanie. Link na registráciu nájdete na www.tehlicka.sk, tak ako aj všetky dôležité informácie o zbierke. Tehlička 2022 pre Kakumu začína 2.3.2022.

Informovala: Alžbeta Zelná

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.