Relikvia dona Titusa v rodisku dona Jána Beňa

(Prestavlky, 10. júna 2020) – Na slávnosť Najsvätejšej Trojice, v nedeľu 7. júna, prijali relikviu blahoslaveného Titusa Zemana vo farnosti Prestavlky. Miestny duchovný otec Ján Holbík o ňu požiadal počas obdobia koronakrízy.

Z Prestavĺk pochádzal salezián Ján Beňo. Po slávnostnej svätej omši s uvedením relikvie, sa veriaci odobrali aj k hrobu tohto saleziána. „Rozsah pôsobenia dona Beňa bol ozaj široký. Rodáci naň stále s láskou spomínajú a sú mu vďační aj za pastoračné pôsobenie v dedine, ktoré v roku 1968 medzi nimi vykonával,“ povedal o saleziánovi miestny duchovný otec Holbík.

V Prestavlkoch, kde sa pripravujú na kňazskú vysviacku svojho rodáka, sa tešia z prítomnosti relikvie blahoslaveného Titusa, veď, ako zaznelo medzi veriacimi, „prišiel medzi svojich, na miesto, kde saleziánsky duch stále pôsobí.“ Don Jozef Luscoň, ktorý relikviu do Prestavĺk priniesol a slávil svätú omšu, vyjadril prianie: „Nech Pán dá, aby mnohí mladí na jeho orodovanie zacítili povolanie zbližša ho nasledovať.“

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.