Rodiny zo saleziánskeho strediska na Troch hôrkach sa stretli na letnom tábore

(Snina, 6. augusta 2021) – Letné tábory sú v plnom prúde a v ponuke košických Troch hôrok nechýbal ani tábor pre rodiny. Rezort pri Sninských rybníkoch sa uprostred júla premenil na Shrekovu bažinu. Rodiny spoločne pomáhali Shrekovi spoznať silu skutočného priateľstva, postaviť domčeky pre rozprávkové bytosti a zachrániť Fionu z veže. Pre deti boli pripravené rôzne súťaže, stanovištia a tvorivé dielne.

Večere, počas ktorých deti strážili animátori, patrili spoločnému programu pre rodičov. Pomocou rôznych zábavných hier mali možnosť prehlbovať svoj vzájomný vzťah a spoznávať partnera v rôznych situáciách, aj v spoločenstve s ostatnými.

Vo štvrtok si rodiny užili voľnejší deň. Po krátkom programe v parku využili možnosti, ktoré ponúka okolie. Niektorí sa rozhodli ísť kúpať na Sninské rybníky, iní navštívili Mini ZOO. V rámci nej funguje aj jazdecké centrum, kde si mohli deti zajazdiť na koni. Okrem toho boli v areáli rezortu celý týždeň k dispozícii bazén a trampolína, ktoré neostali prázdne v žiadnu voľnú chvíľu.

Na záver nikto neodišiel s prázdnymi rukami. Ako darček na rozlúčku dostal každý rodinnú fotku s postavičkami z Bažinkova a ručne zdobené perníčky, ktoré pripravila Kaviareň od srdca (integrovaný sociálny podnik, v ktorom pracujú zamestnanci s telesným a mentálnym hendikepom). Aj vďaka ich práci odchádzali rodinky domov s radosťou v srdci a úsmevom na tvári.

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.