Ronaldo a Messi už aj v Dubnici nad Váhom?

(Dubnica nad Váhom, 19. novembra 2015) – V dňoch 13.–14. novembra sa v Dubnici nad Váhom uskutočnil tradičný futbalový turnaj Halová Kama U19. Zúčastnili sa ho hráči z desiatich saleziánskych stredísk. Tento rok prišli aj mužstvá z východu. Cieľom hráčov bolo zmerať si sily vo futbale, ale tiež oprášiť staré priateľstvá a nadviazať nové kontakty. Najväčšou motiváciou pre všetkých športovcov boli tri krásne víťazné poháre Halovej Kamy a titul majstra Slovenska Halovej Kamy U19.  Turnaj oficiálne otvorila piatková podvečerná svätá omša, po ktorej nasledovalo vyžrebovanie skupín a večerný zápas Slovensko – Švajčiarsko. A – skupina: Bardejov, Prešov, Námestovo, Bratislava – Miletička, Humenné.B – skupina: Košice, Nová Dubnica, Dubnica nad Váhom, Žilina – SOŠ, Žilina – oratko. Samotný turnaj prebiehal v sobotu od skorých ranných hodín v Mestskej športovej hale v Dubnici nad Váhom. Ani tento rok nebola núdza o prekvapivé výsledky.  

Do semifinálových bojov sa dostali Žilina – SOŠ, Námestovo, Humenné a domáca Dubnica. Zápasy boli strhujúce a mužstvá pomerne vyrovnané, o čom svedčia aj výsledky: Humenné – Žilina SOŠ 3:2 a Námestovo – Dubnica 2:1. Zápas o 3. miesto nakoniec vyhrala Žilina SOŠ a vo finálovom zápase sa šťastie priklonilo na stranu Humenného, keď po nerozhodnom výsledku 2:2 v riadnom hracom čase vyhralo na pokutové kopy 2:0.

 

Informoval: Peter Magura SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.