Salezián Milan S. Ďurica venoval Univerzitnej knižnici viac ako 30 000 kníh

(Ružomberok,  26. septembra 2013) – V stredu 25. septembra bola slávnostne otvorená Univerzitná knižnica KU v Ružomberku. Na otvorení sa zúčastnilo viacero hostí, medzi ktorými nechýbal ani provinciál saleziánov dona Bosca, zástupcovia Vydavateľstva don Bosco a iní.

Saleziáni dona Bosca úspešne spolupracujú s Katolíckou univerzitou v Ružomberku a jej vedením. Aj z tohto dôvodu daroval Milan S. Ďurica SDB Univerzitnej knižnici 30 000 odborných titulov. Ako prejav vďačnosti Katolícka univerzita pomenovala jeho menom jednu z uličiek v priestoroch novej knižnice.

25. septembra bola spolu s Univerzitnou knižnicou otvorená aj nová predajňa pod značkou dona Bosca. Predajňa prevádzkovaná Vydavateľstvom Don Bosco sa stane najväčším kresťanským kníhkupectvom na Slovensku. „Aj preto, že sa saleziáni venujú mládeži, je vysoká škola naším prirodzeným prostredím. A pracovať na akademickej pôde je pre nás o to väčšia výzva,“ povedal riaditeľ vydavateľstva Ján Miško.

Kníhkupectvo Don Bosco chce byť okrem predaja kníh predovšetkým miestom stretnutia, oddychu a inšpirácie. Na návštevníkov čakajú uvádzacie zľavy, výhody pre študentov i pedagógov, nebudú chýbať rozličné darčekové predmety, liturgické vína alebo produkty z kláštorov. „Ak bude študentom alebo pedagógom niečo chýbať, môžu sa na nás obrátiť a my urobíme všetko preto, aby sme im tovar do Ružomberka doručili,“ hovorí J. Miško.

Predajňa bude návštevníkom k dispozícii už od 25.9.2013 v rámci otvorenia novej budovy Univerzitnej knižnice v Ružomberku. „Slávnostné otvorenie predajne plánujeme začiatkom októbra,“ dodal riaditeľ Miško.

Ružomberská predajňa Don Bosco bude kopírovať otváracie hodiny knižnice a poskytne možnosť objednania si tovaru cez internet na stránke www.donbosco.sk nonstop s odberným miestom práve v univerzitnej knižnici.

Fotografie z otvorenia:

Informoval: Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.