Saleziáni oslávili 20 rokov komunity v Námestove

(Námestovo, 11. septembra 2020) – Rokmi hľadania Božej vôle, ale aj rokmi vďačnosti a zázrakov by sa dalo nazvať obdobie, počas ktorého sa v Námestove udomácnili saleziáni. 20 rokov ich prítomnosti ubehlo presne 6.8.2020, ale saleziáni kvôli prázdninám presunuli oslavy na september a spojili ich s otvorením nového školského roka v stredisku.

Samotná slávnosť sa začala sv. omšou, ktorej predsedal don Peter Timko, čerstvý provinciál Saleziánov dona Bosca na Slovensku a zároveň prvý obyvateľ domu na Mlynskej 40, ktorý sem dorazil priamo z teologických štúdií v Turíne, ako novovysvätený diakon. Spolu s ním prvú komunitu tvoril don Peter Barina, mladý kňaz, ktorý sa tiež zúčastnil tejto slávnosti.

Nechýbal ani don Stanislav Seman, prvý direktor komunity; don Vladimír Plášek, asistent v rokoch 2012 – 2014 a oravskí rodáci don Peter Žatkuľák a don Ferdinand Kubík. Don Timko nadviazal na nedeľné evanjelium, aby prítomných povzbudil, že sila spoločenstva nie je o ľudských sympatiách, ale o tom, či je v tom spoločenstve prítomný živý Kristus.

Po sv. omši sa v improvizovanej záhradnej reštaurácii podával čerstvo uvarený guľáš. Pri stoloch sa spomínalo, ale miestami bolo počuť aj návrhy na ďalšie stretávky. V oratóriu bola pripravená spomienková výstava fotiek, ktorú zostavil salezián Pavol Kalata s mladými. O 15.00 hod. sa všetci presunuli k detskému ihrisku, kde sa predstavovali stretká a krúžky na tento školský rok. 

 Zdroj: sdbno.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.