Saleziáni pripravili pre mladých na Trnávke celomesačný tábor

(Bratislava, 27. júla 2020) – Vzhľadom na aktuálnu situáciu saleziáni na Trnávke zrušili klasický pobytový tábor a miesto neho pripravili program v priestoroch oratória. Celý júl ponúkajú deťom v štyroch turnusoch možnosť prežiť spoločný týždeň plný športu, súťaží, kreatívnych a zážitkových aktivít, počas ktorého môžu objaviť zmysel priateľstva a spoločenstva. Nezabudnuteľným faktorom je duchovný rozmer činností na tábore, a preto je súčasťou programu aj každodenná svätá omša a modlitba.

Aj druhý turnus mesačného tábora deti sprevádzal záhadný cestovateľ v čase Doctor Who. Prvý deň otvoril krabičku, vďaka ktorej sa presunuli do Pompejí, tesne pred výbuchom sopky. Keď chceli hasiť plamene, začali im v tom brániť miestni obyvatelia. Výbuch sa síce nepodarilo odvrátiť, ale našťastie sa všetci stihli pred katastrofou vrátiť späť do oratka.

V utorok cestovali deti do krajiny, kde velil krutovládca. Práve v ten deň mal narodeniny, a tak ho museli zabávať. Poobede prišiel šašo, ktorý mal podozrenie, že vládca nemá nárok na trón. Bolo nutné nájsť dôkaz, a tak sa začalo pátranie po jeho rodokmeni. Deti museli chodiť na rôzne stanovištia, kde im poddaní poskytli rady. Krutovládcu sa im nakoniec podarilo zvrhnúť, a tak sa mohli šťastne vrátiť domov.

Tretí deň ráno krabička Doctora Who všetkých preniesla na opustený ostrov. Ako prvé bolo nutné vybojovať si vlastné územie. V procese získavania priestoru deti navzájom súperili o to, kto prvý uchmatne šatku. Po obednej prestávke, bolo treba na ostrov priniesť trochu kultúry. To sa mladým podarilo pomocou stanovíšť, kde si precvičili herectvo, kreativitu a improvizáciu.

Štvrtok bol inšpirovaný filmom Hry o život. Prezident Snow ráno povedal, že každý bude bojovať o vlastný život v aréne. Doobedie využili na tréning a tesne pred začiatkom zápasu deti zastavila Katniss, ktorej sa toto zbytočné krviprelievanie nepáčilo. Zistila, že existuje tajný východ z arény. Bohužiaľ nevedela kde je, a tak museli deti nájsť indície, ktoré ich k nemu zavedú.

Posledný deň tábora strávili deti s Doctorom Who na matematicko-fyzikálnom ostrove. Po doobedí plnom zaujímavých pokusov zistili, že veda je celkom zábavná a nie je vôbec taká zložitá. Poobedie sa vybláznili pri hre s názvom capkaná. Po tejto aktivite si ešte spoločne pozerali táborové fotky a v atmosfére lúčenia spomínali na nové zážitky.

Zdroj: trnavka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.