Saleziáni s mladými sa na víkend vrátili do Šaštína

(Šaštín, 23. novembra 2017) – Na pôde bývalého saleziánskeho gymnázia v Šaštíne prebehla počas druhého novembrového víkendu ďalšia akcia zameraná na formáciu animátorov. Takzvané Tajomstvá animátorstva boli tentokrát o práci s Bibliou.

Sestry a bratia saleziáni si pre mladých z trnavského saleziánskeho strediska na Kopánke pripravili aktivity, v ktorých zhrnuli správne zásady štúdia, čítania a meditácie nad Svätým Písmom. „Už na stretnutí Rady diela sme sa rozprávali o potrebe prehĺbenia duchovného života na Kopánke. Preto sme sa rozhodli na túto tému zamerať aj Tajomstvá animátorstva. S Písmom sme s mladými pracovali na animátorských štvrtkoch už od začiatku školského roka. Tento víkend bol skvelou príležitosťou ako ich v tejto oblasti ešte viac obohatiť,“ vyjadril sa don Marián Zachar.

Počas víkendového pobytu prebehla aj diskusia so samotnými členmi Rady saleziánskeho diela na Kopánke. Marek Domes, Adriana Krajčovičová a manželia Kormuthovci prezradili mladým animátorom, aké sú ich osobné skúsenosti s Písmom a ako pomocou neho navigovali a navigujú cestu svojim životom.

Súčasťou večerného programu boli samozrejme aj hry, ktoré si pre svojich nástupcov nachystali starší animátori. Účastníci sa zabávali a utužovali vzťahy v kolektíve, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie mládežníckeho strediska.

Na záver zanechal direktor diela na Kopánke don Peter Jacko pre účastníkov výzvu: „Každý deň si čítaj 15 minút Sväté Písmo a modli sa s ním. Zaručujem ti, že keď sa o pol roka stretneme na ďalších Tajomstvách animátorstva, tvoj pohľad na Bibliu bude radikálne iný.“

Zdroj: www.kopanka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.