Saleziáni v Sao Paole hostili mladých slovenských pútnikov

(Sao Paolo, 17. júla 2013) – Oratórium Saleziánov v Sao Paole vytvorilo počas prvých dní v Brazílii dočasný domov pre skupinu mladých Slovákov, ktorí vycestovali na Svetové dni mládeže 2013 do Ria de Janeira.

Miestni saleziáni ponúkli príjemné prostredie, kaplnku a spoločenskú miestnosť, ale najmä štedré dlane a pohostinnosť, ktorá sa prejavila nielen pozvaním na raňajky, ale aj na dve večere. „U Saleziánov nás privítali vrúcne a nad naše očakávania. Pripravené izby po troch s kúpeľnou, kaplnka k dispozícii, záhrada, v ktorej padajú avokáda na hlavu, ochotní a veľmi komunikatívny personál, ktorému neprekáža, že nehovoríte po portugalsky, to je len časť z toho, čo bolo pre nás pripravené. Dostali sme viac, než sme očakávali a naďalej dostávame viac, ako prosíme,“ dodáva účastníčka.  

V utorok sa takmer dve stovky mladých slovenských pútnikov, ktorí sú rozdelení do siedmich skupín, vydali z doterajšieho stanovišťa v oratóriu saleziánov na ulici Pia XI. do siedmich farností v časti Ipiranga v Sao Paulo, kde budú prežívať nasledujúci misijný týždeň. Jeho náplňou je spoločne strávený čas vo farnostiach s miestnymi veriacimi, realizácia evanjelia prostredníctvom rôznych aktivít duchovného, kultúrneho a spoločenského charakteru.

Zdroj: www.rio13.sk, www.upac.sk  Foto: Jozef Žvanda, Archív Organizačný tím SDM 2013

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.