Saleziáni v Žiline hostili unikátnu KAMU

(Žilina, 3. apríla 2023) – V žilinskom saleziánskom oratóriu sa posledný marcový víkend stretlo 8 tímov z celého Slovenska, aby si zmerali svoje sily v celoslovenskom futbalovom turnaji KAMA U13. Išlo o historicky prvý ročník pre túto vekovú kategóriu.

Turnaj sa začal individuálnymi súťažami v piatok večer a v sobotných ranných hodinách bol na rade samotný futbal. Účastníci sa rozdelili do dvoch skupín, kde hral každý s každým, a tak sa mohli priblížiť k celkovému víťazstvu.

Doobeda si zmerali medzi sebou sily základné skupiny a poobede prebiehali zápasy o umiestnenie vo finále. „Všetci chlapci dali do hry to najlepšie, ale samozrejme, že sa občas objavila nejaká slza alebo faul. Nuž, aj to patrí k hre. Celý deň trvala príjemná atmosféra, ktorá rástla s pribúdajúcimi zápasmi,“ opísala priebeh turnaja účastníčka Mária. Turnaj ukončil záverečným požehnaním direktor žilinskej saleziánskej pastoračnej komunity don Pavol Dzivý.

A kto sa stal víťazom v novej futbalovej kategórii? Tretiu priečku obsadilo Námestovo, striebro si vybojovala SFC Kopánka a zlatá putovná trofej patrí družstvu Žilina-zelení.

Zdroj: domkazilina.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.