Saleziánky oslávili 75 rokov prítomnosti na Slovensku

(Šaštín, 18. júna 2015) – 16. jún 1940 je dňom začiatku prítomnosti sestier saleziánok (FMA) na Slovensku. Presne po 75 rokoch, 16. júna 2015, si sestry v šaštínskej Bazilike Sedembolestnej Panny Márie, spolu s príbuznými a sympatizantmi saleziánskeho diela, pripomenuli túto udalosť slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval predstavený komunity saleziánov v Šaštíne don Marek Michalenko SDB spolu s ďalšími spolubratmi. Bol to prejav vďaky Pánovi za všetko dobro, ktoré konal cez sestry až do súčasnosti a zároveň odovzdanie budúcnosti slovenskej provincie FMA pod ochranu Panny Márie.

Svätej omši predchádzal krátky historický prierez 75 rokov pôsobenia saleziánok na Slovensku. Hlavný celebrant v príhovore zdôraznil pôsobenie Ducha Svätého v živote dona Bosca a Márie Dominiky Mazzarellovej, spoluzakladateľky Inštitútu, a tiež v živote slovenských saleziánskych provincií. Taktiež pripomenul skutočnosť, že zo šaštínskej farnosti pochádza 6 sestier FMA. Jednou z nich bola aj sr. Jozefína Bartošová, ktorá spolu so sr. Doroteou Hudákovou priniesla charizmu FMA na Slovensko.

Po svätej omši nasledovalo spoločné agapé. Sestry aj hostia cítili otvorené a srdečné prijatie celej tamojšej saleziánskej komunity.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.