Saleziánky pozývajú k odvahe vykročiť s kurzom GPS

(Bratislava, 27. septembra 2018) – Sestry saleziánky chcú aj v tomto roku s odvahou vykročiť spolu s dievčatami na dobrodružnú cestu rozlišovania ich povolania.

GPS (Giovani Per Strada = mladí na ceste) je ponuka pre mladé dievčatá vo veku 17 až 26 rokov, ktorým nie je otázka povolania ukradnutá – práve naopak! „Na to, aby sme nasledovali Ježiša, je potrebné mať dávku odvahy, je potrebné rozhodnúť sa zameniť diván za pár topánok, ktoré ti pomôžu kráčať po cestách, o ktorých si nikdy ani nesníval a ani len nepomyslel, po cestách, ktoré môžu otvoriť nové obzory, schopné nakaziť radosťou, tou radosťou, ktorá sa rodí z lásky Boha,“ s nadšením povedal mladým pápež František počas Svetových dní mládeže.

Cieľom kurzov je spoločne vytvoriť priestor pre účinnejšie načúvanie svojmu srdcu, a tak napomôcť ceste rozlišovania a sprevádzania akéhokoľvek povolania. Kurz chce posilniť všetky rozmery, ktoré hýbu mladou ženou a venovať sa rôznym témam.

Víkendové kurzy sú prežívané v rodinnej atmosfére a prostredí, kde sa dievčatá môžu cítiť slobodne a otvorene. V jednotlivých kurzoch nie je núdza o zaujímavých hostí a tradične netradičné prekvapenia nabité adrenalínom života.

Na ďalší z kurzov sa záujemkyne môžu prihlásiť do 15. októbra 2018. Zúčastniť sa ho môže prvých 15 nahlásených dievčat, preto je potrebné odoslať vyplnenú prihlášku čím skôr. Kurz GPS je stále otvorený a flexibilný. Kto chce, môže v stretnutiach pokračovať, kto nie, môže prísť jednorázovo.

Miesto a dátum:26.-28.10.2018 SvitCena kurzu: 20,- Eur.

S členkami tímu je možné komunikovať kedykoľvek prostredníctvom e-mailu gps.fma@gmail.com. Info nájdete tiež na FB.

GPS tím

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.