Saleziánky začali robiť podcasty

(Bratislava, 28. októbra 2020) – Saleziánky dnes spustili svoje prvé podcasty s názvom FMA TALK. V tomto online „koronovom“ čase chcú ľudí odpútať od počítača ponukou počúvania nahrávok s prechádzkami v prírode.

S nápadom robiť podcasty prišla sestra Lamiya, ktorá reagovala aj na podnety od ľudí. K podcastom urobila promo video: „Pozývam Vás pripraviť si slúchadlá, poprípade ich teda rozmotať, poprípade si dať dobrú kávičku a užiť si s nami nové podcasty sestier saleziánok.“

Prvý úvodný a zároveň pozvánkový podcast nahovorila provinciálna predstavená sestra Monika Skalová: „Je to príležitosť počuť, povzbudiť sa a poslať to ďalej. Prajem ti príjemné naladenie sa na naše podcastové vlny, aby si sa nenechal zničiť vlnou pandémie, ale posilňoval sa vlnami nádeje, aby sme možno aj takýmto spôsobom vedeli stáť jedni pri druhých, držali spolu a nevzdávali sa.“ V podcastoch budú hovoriť rôzne sestry saleziánky na rozličné každodenné či hlbšie témy.

Saleziánky budú podcasty uverejňovať každú stredu zatiaľ na anchor.fm, kde aktuálne nájdete aj druhý podcast o živote v karanténe. Spätnú väzbu, ako aj nové nápady na témy podcastov, môžete saleziánkam posielať správami cez fb stránku saleziánky.

Dagmara Čepelová, fmaFoto: pixabyay.com

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.