Saleziánska Mediálna škola ponúka nové kurzy

(Bratislava 17. septembra 2012) – Zaujímajú ťa médiá a žurnalistika? Chceš vedieť napísať dobrý článok, vytvoriť jedinečnú fotografiu, získať moderátorské zručnosti alebo nakrútiť vlastnú reportáž? Dvere do sveta médií ti môže otvoriť práve Mediálna škola.
 
Okrem získania praktických zručností sa dozvieš viac o fungovaní médií, o úlohe kresťana v nich, o bezpečnom internete, PR, reklame, mediálnej manipulácii, etike v médiách a veľa ďalšieho.
 
To všetko v štyroch základných kurzoch a jednom doplnkovom počas dvoch rokov.
 
Kurzy Mediálnej školy zabezpečujú profesionálni lektori z odbornej praxe. Jednotlivé stretnutia sa venujú:
 
▪ písanej žurnalistike (tvorba správy, PR, zákulisie médií)
 
▪ fotografii (dokumentárna, portrétna, etika v médiách)
 
▪ sebaprezentácii (verbálny a neverbálny prejav, vystupovanie na mikrofón a kameru, rozhlasová hra)
 
▪ tvorbe krátkeho filmu (scenár, kamera, produkcia, postprodukcia)
 
Prvý kurz Mediálnej školy pre prvý ročník sa uskutoční 12. – 14. októbra 2012 v Žiline. Cena jedného kurzu je 20 eur na osobu – účastník má v cene aj stravu a ubytovanie. 
 
Ak máš záujem o Mediálnu školu alebo vieš o niekom z tvojho strediska, školy či farnosti, prihlás sa do 15. septembra na adrese medialnaskola@gmail.com. Viac o projekte nájdeš na facebook.com/medialna.skola alebo na webe medialnaskola.sk.
 
120325_medialna15.jpg
 
Informoval Ján Heriban

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.