Saleziánska rodina oslávi sviatok dona Bosca online (prehľad + videá)

(Bratislava, 28. januára 2021) – Obľúbené zábavné programy, tzv. Don Bosco show, ktorými široká saleziánska rodina oslavuje sviatok svojho zakladateľa dona Bosca, sa budú konať aj tento rok, presunú sa však do online priestoru. Zabaviť sa, zaspomínať si a duchovne sa zjednotiť tak budú môcť všetci z bezpečia a pohodlia svojho domova. Ponúkame vám prehľad online podujatí naprieč Slovenskom:

Trojdnie osláv v Banskej Bystrici spustí piatková talkshow s názvom „Gagotačka s don Boscom“. Na divácke otázky budú odpovedať najmladší saleziánka a salezián v komunite. V sobotu bude možnosť lepšie spoznať dona Bosca počas polhodinky s názvom „Píšem vám mladým“. Pásmo hudby, Svätého písma a úryvkov zo života dona Bosca ukončí požehnanie a večerná sv. omša. Slávnostnú nedeľnú sv. omšu budú saleziáni streamovať na youtube kanáli o 9:00 h. Víkendové dni oživia aj záznamy muzikálov, ktoré nacvičili mladí v predošlých rokoch.

V Bardejove tradičné bardejovské Valdocco, s tohtoročným podtitulom „Vzniklo z túžby“, sa uskutoční prostredníctvom živého vysielania na saleziánskom youtube kanáli pobavi v nedeľu 31.1. o 16.00 h.

Provinciál saleziánov don Peter Timko bude v nedeľu 31. januára o 9:30 h predsedať svätej omši k sviatku dona Bosca na Miletičovej v Bratislave. Online prenos môžete sledovať na tomto linku.Popoludní si Miletičkári zasúťažia vo veľkom kvíze o donovi Boscovi a saleziánoch, po ktorom bude nasledovať online slávnostné posvätenie nového oratória. Saleziáni pozývajú rodiny upiecť si koláč so saleziánskym motívom, s ktorým sa po posviacke môžu občerstviť a zároveň sa pri tom odfotiť. Vďaka zverejneným fotkám tak budú farníci o sebe navzájom vedieť.

Saleziáni v Dubnici nad Váhom pozývajú na Don Bosco akadémiu – online. Uskutoční sa v nedeľu o 16:30 h prostredníctvom programu Zoom. Link na pripojenie zverejnia saleziáni na svojom facebooku. V rámci programu sa môžete tešiť na televízne noviny, kvíz o donovi Boscovi či videá z rodín.

V deň sviatku patróna mladých si Košičania budú môcť pozrieť hneď dve Don Bosco show. Mladí z Kalvárie pripravujú dobrodružný program s návštevou nečakaného hosťa. Kto to bude, sa dozviete v Don Bosco show o 17:00 h na youtube kanáli strediska.

Saleziáni z Troch hôrok prinesú zasa Don Bosco show Online špeciál: Kečup vs. Horčica. Zábavný a interaktívny večer, do ktorého sa zapoja celé rodiny, bude možné sledovať na tomto linku o 16:00 h.

V Poprade dostali pred časom rodiny výzvu natočiť krátke videá, v ktorých predstavia tohtoročné heslo hlavného predstaveného saleziánov „Vedie nás nádej“. Zaslané diela saleziáni uvedú v priamom prenose, v nedeľu popoludní počas online Don Bosco Show. Presné info nájdete na strediskovej stránke.

Na spoločné slávenie nedeľnej svätej omše pri príležitosti sviatku dona Bosca pozývajú aj saleziáni v Prešove. Budete ju môcť sledovať na tomto linku o 9:00 h.

Rovnako saleziáni v Novej Dubnici ponúknu prenos nedeľnej bohoslužby o 10:30 h na svojom youtube kanáli.

Tradičný program „Úsmev dona Bosca“, ktorým oslavujú jeho sviatok v Trnave, spustia saleziáni v nedeľu o 15:00 h. Môžete sa tešiť na prehliadku hereckých, speváckych, kuchárskych či športový talentov, ktoré sa predstavia na youtube kanáli strediska Kopánka.

V Žiline sa saleziánska rodina zjednotí počas slávnostnej nedeľnej sv. omše so začiatkom o 9:30 h. Poobede bude pre nich, na rovnakom youtbe kanáli SDB Žilina, pripravená Don Bosco show o 15:00 h.

Spoločnú celoslovenskú Don Bosco show ponúkne aj projekt tímu saleziánskej pastorácie mládeže Oratko.online. Program s názvom „Milujem don Bosca“ si môžete pozrieť na ich facebookovej stránke v nedeľu o 18:00 h.

mk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.