Saleziánska rodina sa zúčastnila Národného pochodu za život

(Košice, 24. septembra 2013) – Nedeľa 22. septembra nebola ani zďaleka obyčajná, hlavne pre veriacich zo Slovenska. Zo všetkých kútov ľudia cestovali do Košíc, aby sa zúčastnili na prvom Národnom pochode za život.

Samostatne sa stretla aj celá saleziánska rodina, a to pri slávení svätej omše na košickej Kalvárii. Predsedal jej emeritný arcibiskup Mons. Alojz Tkáč a samozrejme bol prítomný aj saleziánsky provinciál don Karol Maník. Na svätej omši sa v preplnenom kostole zúčastnilo asi 700 ľudí, najmä mladých z celého Slovenska. Po svätej omši bolo pre všetkých pripravené občerstvenie, ktoré pripravili domáce rodiny. Potom sa všetci spolu presunuli do centra mesta, kde už bol zhromaždený obrovský dav ľudí. Saleziánska rodina bola spolu aj pri samotnom pochode a spríjemňovala ho rôznymi piesňami a pokrikmi. Takto sa aj mladí zapojili a vyjadrili svoj postoj k životu a jeho ochrane od počatia, až po prirodzenú smrť.

Celkovo sa pochodu zúčastnilo viac ako sedemdesiat tisíc ľudí, ktorých usmerňovalo viac ako sedemsto dobrovoľníkov. Bol to zatiaľ najväčší pro life pochod v histórii Slovenska. Veríme, že pochod nezostane nepovšimnutý, ale práve naopak, prinesie zmenu k väčšej ochrane života od počatia až po prirodzenú smrť.

Informoval: Vladimír KuricFoto: Peter Majerčík

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.