Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale majú svojho víťaza

(Nová Dubnica, 24. júna 2019) – Hokejbalový turnaj, ktorý sa každý rok uskutočňuje v saleziánskom stredisku v Novej Dubnici, pozýva nadaných športovcov do 15 rokov z celého Slovenska zmerať si svoje sily. Koncom apríla zabojovalo o víťazstvo sedem tímov.

V saleziánskom stredisku panovala medzi mladými príjemná a radostná atmosféra. Saleziáni spoločne s návštevníkmi a priateľmi hrali s chlapcami rôzne hry a spoločne slávili sväté omše. O zábavu sa postarali animátori zo strediska, ktorí vymysleli akčný program ako pre hráčov, tak pre trénerov. Samozrejme nechýbal vedomostný kvíz. Výnimočnou udalosťou bol exhibičný zápas, v ktorom sa proti sebe stretli tréneri mužstiev a „Old Stars Team“, ktorý tvorili bývalí hráči hokejbalu z Novej Dubnice.

Na prvom mieste sa umiestnilo Námestovo, druhé miesto obsadili Košice – Tri hôrky a na treťom mieste skončil Bardejov. Nasledovali Banská Bystrica, Nová Dubnica, Humenné a siedme miesto ostalo Prešovu. Každé mužstvo malo svojich trénerov, ktorí sa hráčom venovali počas celého roka a všetci poctivo trénovali, aby tento víkend zvládli. „Hlavne pre tých mladších sú určite najdôležitejšie zápasy. Pre nás starších, trénerov, to je hlavne pozorovanie našich hráčov, ako sa vyvíja zápas, v akej sú chlapci nálade, ako sa spoznávajú s novými kamarátmi,“ povedal tréner tímu z Novej Dubnice.

„Hlavnou myšlienkou podujatia nie je iba výhra a súťaživosť. Saleziáni zo všetkých kútov Slovenska naučili chlapcov, že hlavným motívom má byť radosť z hry a športu, súdržnosť, fair play, obetavosť a aj duchovný zážitok,“ na záver dodáva spoluorganizátorka turnaja.

Text: Jasmína JakalováFoto: Dominika Adamíková, Kristína Novosádová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.