Saleziánske misijné dobrovoľníctvo môže byť aj tvoja cesta

(Bratislava, 21. júna 2023) – Mnoho detí a mladých žije na ulici. Nemajú domov, možnosť chodiť do školy, nepoznajú pocit bezpečia. Sú chudobní, lebo nemajú nikoho, kto by im venoval svoj láskavý pohľad, svoju pozornosť. Máš v srdci túžbu darovať sa v službe chudobným? Nevieš ako na to? Ak si pripravený vyjsť zo svojho sveta, spoznať novú kultúru a obetovať rok života mladým v núdzi, máme riešenie.

Saleziánske misijné DOBROvoľníctvo ťa pozýva k mladým ľuďom, ktorí nepotrebujú nič viac ako tvoj čas, záujem a tvoju radosť. Vydaj sa s nami na DOBROdružnú cestu, na ktorej dostaneš viac ako daruješ.

Ak spĺňaš nižšie uvedené podmienky, môžeš sa prihlásiť do 10-mesačnej prípravy TU.

Saleziánsky dobrovoľnícky program pozostáva z troch veľkých časových úsekov: ročnej prípravy, samotnej ročnej dobrovoľníckej služby, a potom sa predlžuje do celého života inšpirovaného touto misijnou skúsenosťou. Prípravu a vysielanie saleziánskych misijných dobrovoľníkov zabezpečujú Saleziáni dona Bosca v spolupráci s občianskym združením SAVIO.

Príprava pozostáva z 10 víkendových stretnutí, ktoré sa uskutočňujú každý mesiac od septembra 2023 do júna 2024. Najskôr v lete alebo na jeseň 2024 sa obyčajne odchádza do krajiny určenia, ktorú si dobrovoľník nevyberá, ale je mu pridelená. Momentálne na ročnú dobrovoľnícku činnosť vysielame dobrovoľníkov do týchto destinácií: Angola, Azerbajdžan, Keňa, Luník IX, Tanzánia (v priebehu roka sa potreby menia v závislosti od vonkajších okolností).

Viac info na dobrovolnici.saleziani.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.