Saleziánski asistenti sa vzdelávali aj oddychovali

(Poluvsie, 4. decembra 2017) – Koncom novembra sa na saleziánskej chate v Poluvsí pri Žiline konalo stretnutie tirocinantov. Formačnú skupinu strednej Európy tvorí deväť saleziánskych asistentov zo šiestich krajín. Trojdňového stretnutia sa zúčastnili šiesti asistenti z troch provincií – slovenskej, českej a bieloruskej. Nechýbal ani hosť provinciál saleziánov Jozef Ižold SDB a delegát za formáciu Jozef Skala SDB.

Utorkový večer patril živej diskusii o zážitkoch a skúsenostiach z asistentskej praxe. „Istú chvíľu som mal pocit, že som sa preniesol o dva roky späť, keď sme sa večer pred duchovnom obnovou v približne rovnakom zložení počas ponoviciátu delili o udalosti týždňa,“ opisuje bratskú atmosféru jeden zo zúčastnených tirocinantov.

Doobedie nasledujúceho dňa bolo venované pracovným blokom a inšpiráciám, ktoré mali pomôcť pri práci tirocinanta a zdokonaliť jeho jazykové zručnosti. Poobedná prechádzka bola priestorom na  osobné neformálne rozhovory, ktoré vyústili do prezentácie jednotlivých saleziánskych diel, v ktorých asistenti pôsobia.

Stretnutie tirocinantov sa končilo snehovou nádielkou, ktorá zobudila účastníkov do bieleho rána. „Snehuliak, ktorého sme postavili, bude možno jediným, čo som tento rok urobil, pretože v meste, kde pôsobím, veľa snehu nie je,“ povedal jeden z tirocinantov. Hoci radosť zo snehu bola veľká a chata bola miestom odpočinku a bratských vzťahov, asistenti sa museli rozísť do svojich miest.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.