Saleziánski misijní dobrovoľníci sa opäť stretli

(Liptovská Štiavnica, 28. marca 2013) – V dňoch od 15. do 17. marca sa v Liptovskej Štiavnici pri Ružomberku uskutočnilo ďalšie z mesačných stretnutí mladých, ktorí sa zaujímajú o saleziánske misijné dobrovoľníctvo (SMD).

Skupina mladých ľudí z celého Slovenska sa pod vedením saleziánov spoznávajú a hľadajú, či saleziánske misijné dobrovoľníctvo je to pravé orechové pre každého z nich. Rok sa pripravujú na rok strávený mimo domova v službe chudobným mladým, aby tak pokračovali v tradícii don Boscovho misijného diela na Luníku IX, v Azerbajdžane, Keni, Južnom Sudáne, Angole a Peru.

Šieste tretnutie bolo "zaujímavé" aj tým, že sa robili spoločné rozhodnutia o tom, či adepti na SMD sa aj SMD naozaj stanú a postupujú do ďalšej fázy bezprostrednej prípravy na rok strávený na misii. Marcové stretnutie bolo venované tématike kultúrneho šoku a zdravotným aspektom života v nových podmienkach. A ako to už býva zvykom, o svoje skúsenosti z ročnej misie sa podelili aj bývalí dobrovoľníci. Priestor bol tentokrát vyhradený pre podrobnú prezentáciu Katky Kružliakovej o živote a poslaní slovenskej saleziánskej misii v Azerbajdžane. So svojou dobrotou a láskou sa nám prihovoril tiež dlhoročný misionár v Jakutsku don Jozef Tóth, ktorý bol v tom čase na návšteve SR.

Počas víkendu vyšli budúci dobrovoľníci aj do ulíc, aby sa spoločne zapojili do kampane Darca času, ktorá je tento rok súčasťou projektu Tehlička na misie.

 

Informovala: Adriana Kerestešová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.