Saleziánsky plenér 2020 sa niesol v romantickom duchu

(Banská Belá, 27. augusta 2020) – Tretí augustový týždeň sa na chate pri Banskej Belej konal Saleziánsky plenér s názvom Pleneriáda 15 – ROMANTICKÉ MA-LOVANIE. Tohtoročný program mal mladým pomôcť priniesť nový pohľad na život po COVIDe. Témou jubilejného 15. ročníka výtvarníckeho tábora boli tempery.

Organizátormi projektu boli akademickí maliari Pavol Rehák ASC a Iva Jarošová-Štrbová. Tému plenéru obohatila i magistra Andrea Spišáková prezentáciou o romantizme či odbornou pomocou ako maliarka.

„Mne sa páčilo, že som sa naučil nové techniky, ktoré som doteraz ešte vôbec nepoznal. Veľmi ma oslovila prednáška o romantizme. I keď bolo počasie prevažne daždivé, plenér ostal plenérom a bol ešte krajším ako minulý rok,“ zhodnotil účastník Daniel.

„Bol to nádherný týždeň naplnený vôňou prírody, citom k umeniu, láskou k Bohu a prítomnosťou úžasných ľudí na každom rohu chaty. Ďakujem Pánu Bohu, že i napriek COVID-u sme sa mohli zísť a načerpať množstvo síl do umeleckého i duchovného života a v neposlednom rade, vďaka patrí skvelému tímu organizátorov, umelcov, animátorov a kuchárok,“ zhrnula mladá vítvarníčka Veronika.

Zdroj: domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.