Šarkany na tohtoročných saleziánskych šarkaniádach vzlietli aj v bezvetrí

(Dubnica nad Váhom, Námestovo, 20. októbra 2021) – Hoci sa hovorí, že bez vetra sa ani lístok nepohne, o šarkanoch to 10. októbra v saleziánskych strediskách v Dubnici nad Váhom a Námestove našťastie neplatilo. Každý šarkan lietal toľko, koľko jeho pilot vládal.

Na šarkaniádu v Dubnici sa zaregistrovalo 37 drakov s najrôznejšími menami: Cifruška, Farbáčik, Rýchlodrak, Jednorožec, Smejko aj Bob. Zavítali tiež šarkaní superhrdinovia ako Spiderman, Thor či Enderman.

Hlavný organizátor salezián Ján Drgoň zhodnotil podujatie slovami: „Dnes sme mali dokonalé bezvetrie. Takže tohtoročná šarkaniáda bola hlavne o behaní.“ To ocenili rodičia, keďže deti sa poriadne vybehali. V niektorých rodinkách behali otcovia so synmi na štafetu, inde zapojili aj kolobežku. Don Marián Bielik dokonca zapriahol šarkana za bicykel, čím dal do budúceho roku organizátorom inšpiráciu spojiť šarkaniádu s cyklokrosom.

„Bolo to tu veľmi príjemné. Veľmi sa nám páčilo, že sa stretáme ako rodiny a hlavne, že sme spolu vonku, kým sa dá. Priestor je veľký dar daný človeku. Zabehali si všetky moje dcéry,“ komentovala podujatie Peťa Babulíková.

Bodku za akciou dal direktor saleziánskej komunity don Bohuš Levko: „Hoci nebol vietor, je pekné, že sme sa tu takto stretli. Prajem vám všetkým, aby ste mali chuť a vietor do života.“ Nechýbal záverečný Zdravas´ a požehnanie.

Slnečné počasie vytiahlo na lúku nad mestom aj viaceré rodinky z Námestova, aby po dvoch rokoch oprášili svojich drakov, alebo vyskúšali nové. Z noviniek zaujala najmä zelená zmija s 30 m chvostom (párkrát sa napriek bezveternému počasiu podarilo celý chvost vyniesť do vzduchu). Doma vyrobené šarkany tento rok absentovali, a preto sa porota rozhodla výnimočne neudeliť žiadne špeciálne ceny, ale odmeniť všetky deti.

Zdroj: saldub.sk, sdbno.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.