Savio race 2019: A beží sa ďalej

(Dubnica nad Váhom, 6. mája 2019) – Dominik Savio. Chlapec, ktorý dokázal, že už v mladom veku sa môžeme stať svätými. Avšak, ani jeho cesta ku svätosti nebola bez prekážok a námahy.

Pretekári z Dubnice nad Váhom, ktorí sa prvú májovú sobotu postavili na štart druhého ročníka Savio race, mali svoju cestu do cieľa podobného charakteru. Duševnú námahu však nahradila fyzická.

Ťahanie pneumatiky, preskakovanie a podliezanie lavíc či nosenie medicimbalu dalo zabrať malým i veľkým. Štartovalo sa v troch kategóriách rozdelených medzi chlapcov a dievčatá.

Rodičia a všetci, čo si chceli vyskúšať trať, boli zaradení do poslednej špeciálnej kategórie s hromadným štartom, ktorá nebola hodnotená. Dĺžka trate bola približne jeden kilometer a viedla po hrboľatom trávnatom teréne za kostolom sv. Jána Bosca.

Na čele s donom Pavlom Piatrovom SDB sa o priebeh akcie postarali animátori z dubnického saleziánskeho strediska Kaťák a dobrovoľníci z tímu Champion Club, ktorí zabezpečili aj potrebný materiál na postavenie trate.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.