So saleziánmi za kultúrou

(Košice, 31. októbra 2013) – Posledný októbrový víkend sme sa s deťmi a mladými z nášho strediska na Luníku zúčastnili XI. Medzinárodného festivalu duchovnej hudby v Českej republike (Stěbořice).

Vyrazili sme v piatok popoludní dvomi deväťmiestnymi autami a do nášho cieľa sme dorazili vo večerných hodinách. V sobotu i v nedeľu nás čakali dve vystúpenia; jedno v Hlavnici a druhé v spomínaných Stěbořiciach. Milé prijatie, starostlivosť i pohostinnosť domácich prekonali naše očakávania. Okrem naplánovaných vystúpení sme si našli čas zahrať sa na ihrisku, pozrieť si miestne múzeum či urobiť si večernú opekačku. V nedeľu sme okrem vystúpenia sprevádzali aj svätú omšu, ktorú s miestnym kňazom slúžili aj naši kňazi z Luníka, dokonca sme si mohli vypočuť kázeň v slovenčine. V nedeľu po slávnostnom obede sme vyrazili domov. Zastavili sme sa i v žilinskom oratóriu, kde nás veľkodušne prijal náš spolubrat Peťo Žatkuľák.

Zdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.