Volejbalový turnaj KubCup po pätnástich rokoch dozrel, stal sa rodinou!

(Dolný Kubín, 11. mája 2018) - V Dolnom Kubíne bola počas uplynulého víkendu vysoká koncentrácia talentovaných mladých na meter štvorcový. Okrem Tanečného Kubína mesto žilo aj 15. ročníkom celoslovenského turnaja KubCup. Organizátorom sú mladí dobrovoľníci a sestry saleziánky z miestneho strediska Laura, združenie mladých.

Volejbalový turnaj KubCup asi netreba ani predstavovať. Obľúbený celoslovenský amatérsky turnaj zmiešaných družstiev prilákal do Kubína viac než 300 mladých športovcov z celého Slovenska. Dva dni plné volejbalu v piatich kubínskych telocvičniach pripravilo takmer 70 dobrovoľníkov. Novinkou na turnaji bolo rozdelenie turnaja na dve kategórie PRO & JOY. „Super nápad, pretože tímy boli takto viac menej vyrovnané, takže paráda! Každý mal šancu siahnuť si na víťazstvo!“ zhodnotili rozdelenie hráči v spätnej väzbe po turnaji.

V sobotnej časti si zmeralo sily 18 tímov v troch JOY skupinách a 16 tímov v dvoch skupinách kategórie PRO. Po vyrovnaných a dramatických zápasoch sa do finále kategórie PRO prebojovali tímy - domáca Spotená Božena a  Barababibo z Popradu. V dvoch setoch zdolali hladko domáci Popradčanov a tešili sa z víťazstva. Tretie miesto obsadil tím Celebrity z Lokce.

V kategórii JOY to v nedeľu na cirkevnej škole rovnako vrelo. V boji o medaily si to medzi sebou rozdali východniari a záhoráci - dva šaštínske tímy (Muro a Benula), Fuego Košice a „stálice“ turnaja Michal z Michaloviec. Z víťazstva sa napokon tešil tím Benula zo Šaštína, ktorý vo finálovej dráme zdolal tím Michal, tretie miesto obsadil tím Muro. Najväčším skvostom kategórie JOY bolo vzájomné fandenie medzi tímami a priateľská atmosféra, ktorej neprekážalo ani súperenie na palubovke. Víťazi JOY kategórie tiež získali putovný pohár Márie Dominiky Mazzarellovej.

Nakoľko je mottom turnaja „viac než len volejbal“, pre všetkých bol okrem volejbalu pripravený bohatý duchovný a sprievodný program - KubCuviareň, každé ráno sv. omša, spoločné pozeranie hokeja, či kalčetový turnaj. „Ďakujeme! To, čo robíte je skvelá vec, ten kopec práce, čo každý rok odvádzate si zaslúži klobúk dolu. Vidieť kopec mladých ľudí robiť dobrovoľne niečo pre druhých, je naozaj inšpiratívne,“ ocenili organizátorov hráči v spätnej väzbe.

Informovala: sr. Mária Gregová FMA

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.