Slávnosť doživotných sľubov v duchu odkazu blahoslaveného Titusa (+ video)

(Bratislava, 9. septembra 2019) - Piati saleziáni zložili v sobotu 7. septembra v Kostole sv. Vincenta de Paul v Bratislave doživotné rehoľné sľuby. Na slávnosť prišli mnohí mladí, široká saleziánska rodina z celého Slovenska a koncelebrovalo vyše 60 spolubratov kňazov. Rehoľné sľuby poslušnosti, chudoby a čistoty zložili saleziáni do rúk provinciálneho vikára Petra Bučányho SDB.    

Peter Boško, Ján Butkovský, Daniel Holúbek a Jozef Peržeľ sa ďalej budú pripravovať na kňazstvo štúdiom teológie v Turíne, piatym, ktorý zložil doživotné sľuby je Jozef Martinek, koadjútor – rehoľník bez kňazského svätenia. Za heslo slávnosti si saleziáni zvolili citát, ktorý inšpiroval aj mučeníctvo blahoslaveného Titusa Zemana – „Aj my sme povinní dávať život“ (1 Jn, 3,16).

„Toto heslo sme si vybrali, pretože my, ako ročník sme veľmi silno spätí s príbehom Titusa Zemana. Počas rokov našej formácie a štúdia prebehol celý proces blahorečenia a okrem toho sa nám pošťastilo urobiť aj divadlo o donovi Titusovi Zemanovi. Logicky, keď sme premýšľali o tom, aké motto si zvoliť, tak sme chceli, aby to bolo prepojené aj s príbehom tohto nášho mučeníka,“ povedal Daniel Holúbek SDB.

Na záver obradu skladania sľubov dostali saleziáni rehoľný kríž s vyobrazením Dobrého Pastiera a slovami zakladateľa saleziánov dona Bosca – „Snaž sa, aby ťa mali radi“.

„To, čo je veľké v srdci človeka, tak to je práve tá schopnosť milovať a byť milovaný. A ja prajem každému z týchto bratov, aby táto veľká schopnosť v ich živote, ktorá bola teraz vyjadrená práve darovaním sa Bohu, v nich pretrvávala. Nech sa touto láskou nechávajú inšpirovať, aby dokázali nie egoisticky, nie sentimentálne slúžiť mladým ľuďom,“ poprial spolubratom provinciálny vikár Peter Bučány SDB.

 

mk, foto: Barbora Kullačová

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.