Dnes sa začína deviatnik pred sviatkom sv. Dominika Savia, patróna nielen miništrantov

(Bratislava, 27. apríla 2020) – „Malý vzrastom, duchom obor! Ukazuje nám, ako nadšene môžu žiť evanjelium mladí ľudia.“ Salezián don Jozef Luscoň takto píše v úvode deviatnika ku sv. Dominikovi Saviovi, ktorého sviatok pripadá na 6. mája, a pozýva nielen mladých modliť sa za miništrantov, pre ktorých je Dominik patrónom. V tomto týždni modlitieb za duchovné povolania je deviatnik k Dominikovi Saviovi (od 27. apríla do 5. mája, alebo aj inokedy) užitočnou pomôckou pre modlitbu.

„V čom bol Dominik taký dobrý, že by nám mohol ´helfnúť´, teda pomôcť? Nuž:
- oficiálne je patrónom miništrantov, mládeže;
- zabojoval aj s morovou nákazou, takže aj v tom by sa vyznal...
- pomohol mamičkám pri pôrode a odvtedy je známa jeho biela stužka...
- no bez akýchkoľvek pochýb, vyzná sa vo veciach mladých ľudí...
- vie uchrániť od grobianstva, ´hulvátstva´, nečistoty... a inej pliagy, ktorá by sa okolo mladých motala. Necháme to na vás, čoho sa chcete zbaviť a čo získať...“ uvádza v úvode deviatnika don Luscoň.

Svätý Dominik Savio je nielen patrónom miništrantov, ale je najmä vzorom svätosti pre mladých, je orodovníkom za matky v požehnanom stave, môže pomáhať aj dievčatám v modlitbe za ich budúcich životných partnerov, deťom, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie, ponúka Dominikov príbeh veľké povzbudenie... A rodičia či starí rodičia môžu obetovať deviatnik za svoje deti či vnúčatá.

Deviatnik pozostáva vždy z príbehu, pár myšlienok na zamyslenie, z modlitby k Dominikovi Saviovi a z Otčenáša a troch Zdravasov. Nechýba predsavzatie do dňa. Modliť sa možno osobne alebo aj v rodine, či s priateľmi.

Deviatnik si možno stiahnuť ako PDF
- vo formáte A4 (stiahnuť PDF)
- alebo v osobitnom formáte rozmeru mobilného telefónu (stiahnuť PDF).

rhsdb

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.