Ako vyzeralo celoplošné testovanie v niektorých saleziánskych strediskách?

(Bratislava, Dubnica nad Váhom, 16. novembra 2020) – Počas celoplošného testovania na Slovensku pomáhali ako dobrovoľníci aj saleziáni a saleziánky spolu s mladými zo stredísk. Niektoré strediská dokonca slúžili ako odberné miesta.

Salezián Vladimír Plášek zo strediska v Dubnici nad Váhom, ktorý v odbernom tíme pôsobil ako administratívny pracovník, opísal svoju skúsenosť: „Príprava v našom saleziánskom stredisku začala telefonátom pani prednostky mestského úradu: ‚Vypadlo nám jedno testovacie miesto, ste ochotní poskytnúť Kaťák?‘ Keďže sme po zvážení v komunite odpovedali kladne, mohlo sa do strediska prísť dať otestovať 868 ľudí z okolia. Okrem toho sa z nášho strediska mladí zapájali aj na iných miestach. Spolu sme sa zapojili deviati dobrovoľníci na štyroch miestach. Mne osobne prinieslo testovanie mnoho pekného.

V sobotu aj v nedeľu sme odpracovali 16 hodín, ale na otázku, či chcú prísť aj na druhé kolo odpovedali všetci dobrovoľníci áno. Nebolo to len o práci, ale aj o spolupráci a konaní dobra. Jednoducho tým, že spoločne žijeme a urobíme niečo pre dobrú vec, stávame sa sami viac ľuďmi.“

Do celoplošného testovania sa zapojili aj dobrovoľníci zo saleziánskeho diela na Trnávke. V jeho priestoroch sa nachádzali dokonca dve odberné miesta; jedno v areáli Rodinného centra Mamy Margity a druhé na dvore oratória. Saleziáni oslovili viacerých mladých, či by boli ochotní počas víkendu pomôcť so zabezpečením priestoru a čo najväčšieho komfortu, či už pre zdravotníkov a dobrovoľníkov, ale aj pre ľudí, ktorí sa prídu dať otestovať. Viacerí z nich túto ponuku priali.

„S veľkým prekvapením sme zistili, že na odberné miesto v oratku chýba celý tím zdravotníkov a je možné, že sa vôbec neotvorí. Preto sme spojili sily a ešte v ten večer sme vyskladali celý tím z ľudí, ktorí chodia do nášho spoločenstva... Tento víkend bol náročný, či už psychicky alebo aj fyzicky, ale rozhodne to bola dobrá skúsenosť. Zažili sme, ako hovorí náš salezián Stano, že Slovensko je oveľa krajšie, ako to ‚hejterské‘ na sociálnych sieťach. Videli sme, že ľudia sú vďační, priali nám pekný deň, želali veľa síl, viacerí doniesli koláče,“ opísala dojmy dobrovoľníčka Daniela Sitárová.

Zdroj: domka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.