Saleziáni na Luníku IX naďalej poskytujú ľuďom to najnevyhnutnejšie

(Košice, 3. marca 2021) – Pandemická situácia skomplikovala život asi všetkým ľuďom na Slovensku. Zvlášť sa však dotkla ľudí v marginalizovaných skupinách.

„My sa na Luníku IX snažíme ľuďom pomôcť tým, čím môžeme. Aj napriek pandémii pokračujeme v prevádzkovaní verejnej práčovne a obsluhujeme predaj plynových bômb. V čase lockdownu, keď takmer nič nie je otvorené, vláda povolila prevádzkovanie toho, čo je nevyhnutné pre život. Čistiarne a čerpacie stanice zostali otvorené. Pre nás je to dôkaz toho, že sprostredkúvame tunajším ľuďom naozaj to najnevyhnutnejšie,“ píšu saleziáni z Luníka na svojej webovej stránke.

Každé ráno sa s ľuďmi pri otvorení práčovne krátko porozprávajú, a potom im pomôžu preniesť cez areál do práčovne častokrát veľmi objemný náklad šatstva, ktoré si priniesli na pranie. Všetko v rámci dodržiavania protiepidemických opatrení, ktoré sú v platnosti.

Svoje pôsobenie však saleziáni nechcú obmedziť len na hmotnú pomoc: „Uvedomujeme si, že najdôležitejšie je dostať sa k dušiam. A za to sa stále modlíme.“

Zdroj: lunik9.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.