Stretnutie o stretkách alebo S.O.S podalo pomocnú ruku animátorom

(Bratislava, 8. marca 2021) – Saleziánsky pastoračný tím opäť ponúkol animátorom priestor na vzájomné zdieľanie a inšpiráciu. Prostredníctvom programu ZOOM sa virtuálne stretlo 76 animátorov a dobrovoľníkov z celého Slovenska. Vymieňali si svoje skúsenosti, inšpirácie a nápady, ako počas pandémie zaujať mladých, ktorí sú im zverení.

„Vnímali sme, že mnohí animátori sú už unavení a strácajú chuť a odvahu vo vedení online stretiek. Príprava a realizácia stretka v online prostredí je omnoho náročnejšia. Chceli sme mladých animátorov povzbudiť a vytvoriť im priestor na vzájomnú inšpiráciu pri vedení stretiek,“ priblížil salezián Ján Holubčík, provinciálny delegát pre pastoráciu mládeže.

Stretnutie prebehlo v dvoch častiach. V prvej si animátori navzájom odovzdali nápady a skúsenosti, ako využiť čo najlepšie online priestor. V druhej časti si mohli vybrať virtuálnu „miestnosť“, kde neformálne pokračovali v diskusii.

Podľa dona Holubčíka sa animátorom online prostredie zdá viac obmedzujúce a nedokážu mladých zaujať až do takej miery, ako pri reálnom, osobnom stretnutí. Napriek tomu povzbudzuje: „Vnímame, že online stretnutia nie sú dokonalé, ale určite sú dobrou možnosťou, ako udržiavať živý kontakt s mladými. Pri dostatočnej snahe a kreativite sa dá aj online stretko dobre pripraviť.“

Zdroj: domka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.