Kniha o donovi Boscovi, ktorá má silu naplniť každé úsilie nádejou: Príbeh pokračuje

(Bratislava, 9. apríla 2021) – Vydavateľstvo DON BOSCO prináša knižnú novinku s názvom: Príbeh pokračuje. Autorom knihy je Bruno Ferrero, rímskokatolícky kňaz, salezián a spisovateľ, známy aj vďaka obľúbeným príbehom a zamysleniam. Príbeh pokračuje rozpráva o vášni dona Bosca pri uskutočňovaní jeho snov. Kniha obsahuje sedem kapitol, každá je obohatená skutočným príbehom našej doby. Knihu si môžete pozrieť tu: https://www.donbosco.sk/tovar/pribeh-pokracuje

Viac o knihe:
Don Bosco. Meno, ktoré sa spája s turínskou mládežou 19. storočia. Celý život zasvätil Bohu, aby  mohol slúžiť zanedbaným, opusteným a nevzdelaným chlapcom potulujúcim sa po uliciach veľkomesta. Sám hovorí: „Sľúbil som Bohu, že až do posledného dychu budem patriť svojim chudobným mladíkom.“ Chlapci sa v jeho prítomnosti vždy cítili dobre. Mali pocit bezpečia, domova, vnímali otcovskú náklonnosť a boli obklopení veľkou ľudskosťou. Každému z nich pomáhal spoznávať jeho osobné dary, vyučiť sa remeslu a postaviť sa v živote na vlastné nohy. No neostal iba pri tom. Každý chlapec mohol vďaka nemu objaviť vo svojom srdci Boha a otvoriť sa mu. Skromne a radostne môžeme povedať, že don Bosco je jedným z najcennejších darov, ktoré dal Boh ľudstvu. Smrťou sa jeho príbeh nekončí. Pokračuje konkrétnym posolstvom, ktoré napĺňa srdcia ľudí v každom čase na celom svete.

O autorovi:
Bruno Ferrero je rímskokatolícky kňaz, salezián a spisovateľ. Narodil sa v roku 1946 vo Villarbasse v Taliansku. Od roku 1988 pracoval vo vydavateľstve Elledici, ktoré neskôr sám viedol. Dnes je riaditeľom celosvetového saleziánskeho časopisu Il Bollettino Salesiano. Slovenskému čitateľovi sa jeho meno dostalo do povedomia najmä vďaka obľúbeným príbehom a zamysleniam, ktoré pravidelne vychádzajú v edícii Malé príbehy pre potešenie duše.

Vydavateľstvo DON BOSCO je súčasťou saleziánskeho diela s osobitným poslaním šíriť evanjeliové hodnoty a dobro v podobe kvalitných kníh. Všetky naše tituly a širšiu ponuku nájdete na našom e-shope www.donbosco.sk alebo nám zavolajte na číslo 0911 780 296, prípadne napíšte na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Informoval: Peter Novák

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.