Laura povzbudzuje mladých k ochrane stvorenstva

(Bratislava, 29. apríla 2021) – Eko tím Laury, združenia mladých, pripravil pri príležitosti Dňa Zeme niekoľko ekologických aktivít. Od 18. – 24. apríla prichádzali s nápadmi ako inšpirovať a motivovať mladých k tomu, aby boli ohľaduplnejší k našej planéte.

Séria aktivít odštartovala 18. apríla na sviatok sv. Kateri Tekakwithy, patrónky ekológie a životného prostredia. Nasledujúce dni mali mladí možnosť zapojiť sa do štyroch výziev: podarovať zo svojho šatníka vec, ktorú už nepoužívajú; vyzbierať odpadky vo svojom okolí; zasadiť si bylinky alebo kvetiny; vypnúť svetlo na 30 minút.

Počas Dňa Zeme, 22. apríla, ponúkli organizátori na sociálnych sieťach niekoľko myšlienok z encykliky Laudato si' a vylosovali výhercov eko výzvy. Tí si odniesli vecné ceny v podobe ekošopiek či včelobalu.
 
„Chceli sme okrem tradičných príspevkov s ekotipmi, ktoré uverejňujeme vždy 24. v mesiaci, prežiť tento čas aktívnejšie a povzbudiť mladých ku konkrétnym aktivitám, ktoré im pomôžu správať sa viac eko,“ uvádza Laura na svojom webe.

Eko témou žije Laura počas celého školského roka 2020/2021. Pri príležitosti 5. výročia encykliky Laudato si' ponúkla mladým Laura diár, ktorý obsahuje aj ekologické nápady, ktoré je možné jednoducho realizovať a pomáhajú malými krokmi meniť svet okolo nás.

Zdroj: laura-mladez.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.