Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 3. mája 2021) – Saleziánsky dom v Poprade-Veľkej bol zriadený 15. januára 1990. Centrálne postavenie v tomto diele má formačný dom noviciátu. Tu sa pripravujú novici, ktorí vo svojom živote pocítili Božie volanie, aby mu zasvätili svoj život ako apoštoli mladých. O živote saleziánskeho diela v najväčšom meste pod Tatrami sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Sestry saleziánky na podnet Mons. Vladimíra Feketeho SDB, aktuálneho katolíckeho biskupa v Azerbajdžane, odpovedali otvorením komunity, a tak vstúpili na pole saleziánskeho výchovného pôsobenia v tejto krajine. V rubrike saleziánska rodina vám prinášame rozhovor so sestrou Slávkou Butkovou FMA, ktorá je v súčasnosti predstavenou komunity sestier saleziánok v Baku a je prítomná v misii od samého začiatku.

Saleziáni Peter Kanský a Patrik Mižák z Humenného sa prihlásili ako zdravotná výpomoc v nemocnici v čase pandémie. Ich zážitky a skúsenosti z tejto nevšednej služby si môžete prečítať v článku s názvom Ostáva len to, čo je dôležité.

Dubnica nad Váhom je pútnickým miestom, ktoré navštevujú pútnici z mnohých kútov Slovenska z úcty k Panne Márii už od polovice 18. storočia. Na príhovor Panny Márie bolo zaznamenaných množstvo mimoriadnych udalostí, ktoré súviseli s uzdravením tela a duše. Svedkom mimoriadneho zásahu Panny Márie boli Dubničania aj v roku 2020. V rubrike Panna Mária prinášame svedectvo Mareka z Dubnice.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.