Témou zážitkového tábora pre mladých z Novej Dubnice bol sv. Jozef

(Nová Dubnica, 19. júla 2021) – Prvý júlový týždeň strávili mladí z Novej Dubnice spolu so staršími animátormi a saleziánmi neďaleko obce Podskalie na tábore s tradičným názvom Prežiť.

Letného zážitkového mládežníckeho tábora sa zúčastnilo spolu 31 chlapcov a dievčat, 10 skúsených animátorov a 4 saleziáni. Témou tábora bol, aj vzhľadom k prebiehajúcemu mimoriadnemu Roku sv. Jozefa vyhláseného pápežom Františkom, svätý Jozef. Mladí počas ranných modlitieb meditovali nad úryvkami z knihy Jozef 2.1 – Čo znamená byť mužom evanjelia v 21. storočí?, ktorá obsahuje zamyslenia nad zvolaniami Litánií k sv. Jozefovi.

Ranné a večerné modlitby, sväté omše i netradične pripravená duchovná obnova tvorili iba malú časť nabitého programu. Chlapci aj dievčatá mali možnosť vyskúšať si svoju fyzickú zdatnosť a odolnosť počas náročných úloh plnených neraz vo veľkých horúčavách.

Preverili si svoju zručnosť a šikovnosť pri výrobe nosidiel, mostov a rôznych predmetov v tvorivých dielňach i tímovú spoluprácu počas hier a aktivít. Zažili galavečer s tancami, plazenie sa v blate, nočné hry i východ slnka po noci strávenej pod hviezdami. Nechýbali výstup na Podskalský Roháč či mestská hra. Úvod do jednotlivých aktivít sprevádzali krátke scénky zo života sv. Jozefa.

Domov sa všetci účastníci tábora vrátili unavení, ale plní zážitkov. O tie sa s vami radi podelia aj formou krátkeho videa.

Zdroj: faranovadubnica.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.