V banskobystrickom Salezku zložilo 11 mladých mužov miništrantský sľub

(Banská Bystrica, 15. októbra 2021) – Svoju túžbu byť služobníkmi oltára vyjadrila jedenástka miništrantov 10. októbra počas nedeľnej svätej omše pred celou farnosťou. Slávnostnému sľubu predchádzala dvojročná príprava.

Chlapci prišli v sprievode starších miništrantov a prvú časť sv. omše sedeli medzi veriacimi v civilnom oblečení. Po kázni nastal obrad zloženia sľubu, počas ktorého všetci predniesli danú formulku a kňaz sa nad nimi modlil modlitbu. Na záver si slávnostne obliekli miništrantské rúcho a vstúpili do priestoru okolo oltára, aby od tejto chvíle slúžili pri sv. omšiach ako miništranti so slávnostným sľubom.

„Všetci si uvedomujeme, že k sláveniu sv. omše patria aj mladíci, ktorí pomáhajú kňazovi a slúžia mu pri vykonávaní liturgie. Niekto by povedal, že to je veľmi jednoduchá služba, ale naučiť sa všetky zručnosti a ešte aj chápať ich symboliku a význam chce určitý čas a trpezlivosť. Jedenásť mladých mužov sa o to snažilo dva roky, kedy postupne robili jednu miništrantskú skúšku za druhou, aby sa posúvali z jedného stupienka na druhý,“ vysvetlil salezián Lukáš Závodník. Jednotlivé miništrantské stupne si môžete pozrieť TU.

„Chlapcom prajeme, aby ich táto ich služba privádzala bližšie ku Kristovi a aby boli správnymi služobníkmi nielen pri oltári, ale aj v živote,“ dodal na záver salezián.

Zdroj: sbb.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.