Direktori saleziánskych stredísk sa stretli v Badíne

(Badín, 28. októbra 2021) – Tridsiatka saleziánov sa 26. – 27. októbra zišla v Duchovnom centre sv. Františka Xaverského v Badíne na pravidelnom stretnutí direktorov. Pripojili sa aj direktori z Baku v Azerbajdžane a z ruského Aldanu.

„Som veľmi rád, že sme sa mohli s našimi direktormi, teda otcami jednotlivých komunít, ktoré máme na Slovensku stretnúť tu v Badíne na takom pravidelnom stretnutí. Toto stretnutie mi spôsobilo o to väčšiu radosť, pretože sme sa mohli stretnúť prezenčne a aj za týchto pandemických okolností sme mohli naozaj zažiť bratské spoločenstvo, ktoré sa nedá vytvoriť za počítačom online,“ povedal provinciál saleziánov don Peter Timko.

Direktori sa počas stretnutia venovali vzájomnému podeleniu sa s tým, čím žijú v jednotlivých saleziánskych komunitách, vrátili sa aj k návšteve Svätého Otca na Slovensku a nosnou témou celého stretnutia bola príprava na provinciálnu kapitulu, ktorá sa bude konať vo februári 2022.

Program, ktorý moderoval vikár provinciála don Peter Jacko, pozostával zo spoločných stretnutí v aule, z diskusií v menších skupinkách a nechýbal ani neformálny čas strávený v bratskom duchu.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.