V saleziánskom stredisku na Kopánke oslávili Misijnú nedeľu bohatým programom

(Trnava, 29. októbra 2021) – V nedeľu 24. októbra sa vo všetkých kostoloch na Slovensku slávila Misijná nedeľa. Mottom tohtoročnej najstaršej a najväčšej akcie solidarity na celom svete bolo „Lebo my nemôžeme nehovoriť o tom, čo sme videli a počuli.“

Program Misijnej nedele na trnavskej Kopánke sa začal o 10:00 hod. svätou omšou, ktorú celebroval don Peter Kvašňovský. Pokračovalo sa poobede o 15:00 hod. spoločným misijným ružencom a kaviarňou, kde sa farníci mohli tradične občerstviť misijnou kávičkou alebo horúcou čokoládou či koláčmi.   

Pre mladšie deti bola pripravená misijná hra a mladí si zasúťažili v turnaji vo vybíjanej. Nechýbala ani misijná aukcia s pestrou ponukou rôznych zaujímavých handmade „vecičiek“.

Vyzbierané peniaze po sv. omšiach, ako aj počas jednotlivých aktivít, poputujú prostredníctvom Pápežských misijných diel do farností v Keni, ktoré sú postihnuté chudobou a suchom.

Zdroj: kopanka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.