V Bratislave na Mamateyovej vznikla nová farnosť bl. Titusa Zemana

(Bratislava, 10. januára 2022) – Z rozhodnutia bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského bola v sobotu 8. januára 2022, na sviatok bl. Titusa Zemana, počas svätej omše zriadená farnosť, ktorá bude zverená komunite saleziánov na Mamateyovej. Zasvätená bude bl. Titusovi Zemanovi.

Arcibiskup Zvolenský spolu s dekanom Jozefom Vedkertim vymenovali ulice, ktoré budú spadať pod túto farnosť. Nakoniec bol vymenovaný provinciálom saleziánov donom Petrom Timkom hlavný správca farnosti. Stal sa ním don Dušan Vilhan. Za vikára bol zvolený don Marián Valábek.

Provinciál poďakoval otcovi biskupovi za ustanovenie farnosti; že spoločenstvu, ktoré sa už 25 rokov formuje v bratislavskej Petržalke dal cirkevno-právnu formu, aby sa mohlo viac a ešte lepšie rozvíjať. „Toto vyjadruje aj vašu pastiersku starostlivosť a zároveň aj dôveru, ktorú ste aj teraz potvrdili tým, keď ste povedali, že túto farnosť zverujete práve saleziánom,“ povedal provinciál.

Slávnosti predchádzala modlitba deviatnika k blahoslavenému Titusovi Zemanovi, ktorým veriaci vyprosovali milosti pre novú farnosť.

Zdroj: tkkbs.sk, mk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.